Wiens agenda dien je? - Neem jouw plek in.

Foto van Coachcener oprichter Nanco Vrijland op landgoed Marlot Den Haag
Ontdek met deze oefening welke agenda jij eigenlijk dient en hoe je jouw plek kan innemen. Als leider, coach of ouder.
  • Als ik een vriend ongevraagd advies geef, ben ik dan hem aan het helpen? Of zegt het meer over hoe matig ik vind dat hij het aanpakt?
  • Als ik mijn dochtertje alles wil geven dat ik als kind gemist heb, gaat dat dan over haar of over mij?
  • En als ik als leider een conflict zo snel mogelijk wil oplossen omdat ik spanning moeilijk trek, wie help ik dan eigenlijk?

Je kunt elke situatie vanuit drie posities kijken: vanuit jezelf, vanuit de ander, en van bovenaf als neutrale waarnemer. Door de perspectieven te onderzoeken, kom je erachter wiens agenda jij eigenlijk dient. En hoe jij als vriend(in), ouder en leider jouw eigen plek weer pakt. 

Download hieronder de oefening en ontdek in tien minuten wat je te doen staat:

Verdiep je nog verder
Wiens agenda dien je? Doe de oefening
Ontdek in 10 minuten wiens agenda jij dient en hoe je jouw eigenlijke plek inneemt.
image

Meer lezen

Fanny Evers van Coachcenter met microfoon in hand lachend bij toespraak.
Sterke teams bouwen? - Begin met uitgelijnde waarden
Lees verder
Man zit in een feedback gesprek in een kring mensen
Feedback geven - zo doe je dat op een volwassen manier
Lees verder
Een gezin dat familiesysteem weergeeft op vakantie in de natuur.
Gratis download
Ruzie en gedoe op vakantie? - Gebruik je reis als systemische spiegel
Lees verder
Een foto van een vuist die door een muur van water heen slaat. Symbool voor hoe we onszelf dwars kunnen zitten bij denken over de crises waar we in zitten.
Met download
Je hebt geen last van de crisis - maar wel van je reactie erop.
Lees verder
Het effect van alledaags trauma
Met download
Alledaags trauma - Herkennen en voorkomen
Lees verder